Ha egy képpel kellene leírnom, akkor ez AZ lenne. Miért? Mert rávilágít arra, hogy minden csak nézőpont, nyitottság, és a saját kis világnézetünkből való kilépés kérdése. Hogy ha mindig ugyanúgy, egy síkon gondolkozunk, egyféleképpen cselekszünk, akkor bele tudunk ragadni egy mókuskerékbe, egy fajta gondolkodási modellbe, pedig mindig van más nézőpont, más megoldás, más választás, mint amit mi gondolunk.
Ha nem megy valami, mert mi csak egyféleképpen látjuk a megoldást, egyféleképpen tudjuk elképzelni, hogy eredmény szülessen, egy síkon gondolkozunk, akkor nem jutunk előbbre sehogy sem. Benne maradunk a kis kockánkban, amiből nem látunk ki. Ugye volt ilyen veletek is? Na ilyenkor kell valami ami kimozdít, rávilágít, megmutatja a másik oldalt, egyszerűen csak észre kell venni, hogy van más lehetőség mint amit mi gondolunk.
De hogyan lehetséges, hogy észrevegyük mi lehet a másik lehetőség? Hogyan találjunk más megoldást, ha egyszerűen nem látjuk? Hát csak figyeljük a környezetünket, vagy beszélgessünk valakivel a problémáról, mert adhat, mondhat olyat, ami megértést, más megközelítést ad nekünk. A gyerekek látásmódja -ahogy a fenti példa is mutatja -, egészen más tud lenni mint a miénk felnőtteké.
Az Access Consciousness olyan eszközök tárháza, ami átformálja az életet és egy olyan személetmódot ad, amit az élet minden területén tudunk alkalmazni, és általa könnyebben éljük meg a hétköznapokat. Mik ezek az eszközök? Kezelések (Access Bars, Access Body Process, Access Facelift), Szóbeli eszközök (kérdések, tisztító mondatok), Tudásanyagok (könyvek, videok, előadások).
Szóval ha eldöntöttük, hogy kinézünk a saját megszokott dobozunkból, akkor akár ilyen mókás dolgokat is találhatunk, mint pl egy-egy cég logoja, másképp nézve.
Kísérletezzetek, és figyeljétek mi történik, ha napokig azt mondjátok magatokban amikor rajtakapjátok magatokat, hogy kialakult egy nézőpontotok valamivel kapcsolatban: „Van egy érdekes nézőpontom, milyen más nézőpontom lehetne még?”